Росіяни повністю зав'язли у вуличних боях за Вовчанськ – Сирський

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 23 травня у Facebook, розповівши про ситуацію на фронті в Україні, назвав "незначними" успіхи військ РФ під час наступу на Вовчанськ Харківської області.

"Після перших незначних успіхів у ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю зав'яз у вуличних боях за Вовчанськ і поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог із різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно", – повідомив Сирський, пише Гордон.

У районі Липців Харківської області, на захід від Вовчанська, ворог також зазнав втрат і перейшов до активної оборони, проводить мінування й вогневе ураження позицій ЗСУ, зазначив він.

За даними головнокомандувача, на куп'янському напрямку тривають бої в лісовому масиві на північ від міста. Сирський вказав на складну ситуацію в районі Кислівки, де ворог намагається прорвати оборону й вийти до річки Оскіл.

Інтенсивні бойові дії тривають у районі Іванівського й на підступах до Часового Яру Донецької області. Сирський наголосив, що росіяни намагаються за будь-яку ціну зачепитися за місто, використовують на цьому напрямку новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, їх зазвичай знищують українські протитанкові засоби і FPV-дрони ще під час висування.

Найінтенсивніші й найжорстокіші бої тривають на покровському й курахівському напрямках, де Росія кидає в бій найпідготовленіші підрозділи, наголосив Сирський. На штурм іде піхота окупантів, бронетехніка, а також нерідко загарбники застосовують мотоцикли й баггі.

На інших напрямках, вказав головнокомандувач, "також неспокійно", але кількість та інтенсивність бойових дій значно менша.

Сирський додав, що головна мета роботи в частинах – вивчення ситуації на місці, розв'язання проблемних питань, забезпечення додатковою кількістю боєприпасів, дронів, РЕБ і посилення резервами.

2ogoloshenya