Українським захисникам Маріуполя дуже складно. Насамперед тому, що у них немає можливостей надавати медичну допомогу пораненим бійцям.
Окрім того, в рідних українських військових з Маріуполя немає з ними зв’язку і всю інформацію вони дізнаються з новин.
Про це розповіла дружина одного з бійців полку "Азов" Ярослава Іванцова, повідомляє "Радіо Свобода".
"Там понад 500 поранених хлопців, які потребують термінової допомоги. Вони помирають від того, що не надається ця допомога, бо немає ліків, немає перев'язувальних матеріалів, немає знеболювальних", – розповіла жінка.
Вона наголосила, що рідні захисників Маріуполя вимагають від української влади та світової спільноти допомогти врятувати бійців за процедурою extraction.
Іванцова також повідомила, якщо зв'язок з азовцями з'являється, то лише для комунікації з владою або важливими джерелами.
"Тобто якщо і є такий зв'язок, то його зробили для того, щоби командний склад міг спілкуватися з владою та іншими джерелами, щоб повідомляти нам якісь новини. Саме з моїм чоловіком, із чоловіком доньки зв'язку наразі немає", – розповіла дружина військового.
Довідка: Процедура extraction передбачає вивезення, виведення військових та цивільних з місця бойових дій у безпечну зону. Ця тактика застосовується, коли ситуація має всі загрозливі ознаки втрати контролю та може призвести до знищення.
Застосувати процедуру extraction раніше закликав командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій Волинський (Волина).
Як приклад він навів операцію "Динамо" (Дюнкерська операція, Дюнкерська евакуація) часів Другої світової війни:
"Після прориву лінії Мажино 10 травня 1940 року і капітуляції Нідерландів 14 травня німецьке командування розвило свій успіх. Частини Британських експедиційних сил під командуванням лорда Джона Горта, французькі частини та з'єднання, що входили до 16-го корпусу, і залишки бельгійських військ опинилися заблокованими в районі міста Дюнкерк. Військам союзників, що скупчилися на узбережжі, загрожувала катастрофа, але Гітлер наказав зупинити наступаючі танки. Гітлер наказав "не наближатися до Дюнкерка ближче, ніж на 10 км" і не використовувати проти заблокованого угруповання танки"
Він зазначив, що в 1940 році прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль у своїй знаменитій промові назвав події в Дюнкеркі "чудесним визволенням", а похвали Черчилля призначалися рятувальній операції, в рамках якої 338 226 французьких та британських солдатів були евакуйовані з пляжу та гавані міста Дюнкерк у Франції.





