П'ять країн відмовилися від участі в "Євробаченні 2026": про кого йдеться і яка причина

Пісенний конкурс "Євробачення" зіткнувся з наймасштабнішим бойкотом за всю свою 70-річну історію.

У конкурсі 2026 року беруть участь 35 країн, а телемовні компанії з Іспанії, Ірландії, Нідерландів, Ісландії та Словенії відмовилися від участі в заході цього тижня на знак протесту проти включення Ізраїлю.

Точні причини їхнього бойкоту різні й не завжди чітко вказані, пише Фокус. Деякі заявляють, що бойкотують "Євробачення" 2026 року на знак протесту проти військової операції в Газі. Деякі телекомпанії також звинувачують уряд Ізраїлю в геноциді, що Ізраїль категорично заперечує, пише ВВС.

Примітно, що більшість телекомпаній, які бойкотують, загалом поділяють політику своїх урядів. Деякі з них представляють країни, уряди яких відкрито і різко критикували державу Ізраїль. Минулого місяця політики з Іспанії, Словенії та Ірландії намагалися, але безуспішно, домогтися від Європейського союзу призупинення преференційних торговельних відносин блоку з Ізраїлем. Телекомпанії наполягають на тому, що ухвалили власне незалежне рішення.

Мовники Ірландії, Іспанії та Словенії підтвердили відмову від трансляції. Конкурс проходить у Відні, Австрія, 12-16 травня 2026 року (півфінали і фінал), за участю Ізраїлю, незважаючи на бойкот.

Додамо, що церемонія відкриття 70-го конкурсу "Євробачення" відбулася у віденській ратуші. Трендовими кольорами відкриття стали чорний і червоний.

Церемонія відкриття — єдиний захід під час пісенного конкурсу, коли всі учасники збираються разом. Частина з них покинуть "Євробачення" за підсумками перших двох півфіналів 12 і 14 травня. У фіналі, який відбудеться на сцені Wiener Stadthalle 16 травня, телеглядачі побачать 25 із 35 учасників, заявлених на нинішній конкурс.

Жодних інцидентів, коли на червону (насправді вона була бірюзовою) доріжку вийшов представник Ізраїлю Ноам Беттан, не було зафіксовано. Для охорони ізраїльської делегації у Відні вжито особливих заходів безпеки, крім тих, що діють у місті в дні проведення "Євробачення-2026".

Раніше Беттан скаржився, що на репетиціях йому заважають свистом і улюлюканням. У Відні він виконає баладу про токсичне кохання "Michelle". За тиждень до фіналу конкурсу ця пісня впевнено трималася в першій десятці рейтингу букмекерів.

Євробачення 2026 — хто у фаворитах

Україну на ювілейному 70-му конкурсі представляє Вікторія Корнійкова (Leléka) з піснею "Рідним". За прогнозами букмекерів, українська учасниця може потрапити до першої десятки фіналістів.

Фаворитом конкусу вважається Фінляндія. До першої трійки входять також Данія та Греція. На перемогу України ставить 1% користувачів платформи.

2ogoloshenya