На Кам’янеччині викрили схему переправлення чоловіків через Дністер до Молдови

Викрито схему незаконного переправлення чоловіків через державний кордон до Молдови.

За процесуального керівництва Кам’янець-Подільської окружної прокуратури викрито групу осіб, які організували незаконне переправлення громадян України через державний кордон до Республіки Молдова.

У жовтні минулого року 37-річний житель Чернівецької області, сховавши чоловіка під плащ-наметом, перевіз його через річку Дністер для подальшого незаконного перетину кордону.

За таку «послугу» чоловік отримав 500 доларів США. Згодом спробу незаконного перетину державного кордону виявили прикордонники.

Йому повідомлено про підозру за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, а також повторно (ч. 3 ст. 332 КК України).

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді перебування під вартою.

Також під час досудового розслідування встановлено його причетність до організації схеми незаконного перетину кордону поза пунктами пропуску.

У жовтні 2025 року спільник підозрюваного прибув до міста Кам’янець-Подільський, де зустрівся з чоловіком, якого планував доставити до річки Дністер. Там їх очікував житель Чернівеччини, який за допомогою моторного катера мав перевезти його на інший берег річки. Надалі вони планували допомогти військовозобов’язному незаконно перетнути державний кордон між Україною та Республікою Молдова.

Свої «послуги» вони оцінили у 7 тисяч доларів США. Однак наступного дня водія автомобіля затримали правоохоронці.

Його дії кваліфіковано як організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприяння вчиненню таких дій порадами та вказівками, вчинені за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Наразі обвинувальний акт щодо нього скеровано до суду.

 

2ogoloshenya