Родовище чарнокіту на Хмельниччині отримало нових власників

17 березня Державна служба геології та надр України провела повторні онлайн-аукціони з продажу 20-річних спеціальних дозволів на видобування чарнокіту і піску в Дніпропетровській та Хмельницькій областях.

Про це повідомляє nadra.info.

Зазначається, що оскільки торги були повторними, початкову ціну лота було знижено на 25%.

Право викупити спецдозвіл на ділянку № 1 Меджибізького родовища чарнокіту в Хмельницькій області зі ставкою 4,53 млн грн отримало ТОВ "Грандкарʼєр", яке належить Оксані Бенькалович.

Ділянка № 1 Меджибізького родовища не розроблялась. Державним балансом запасів корисних копалин України ("Камінь будівельний") станом на 1 січня 2026 року обліковано запаси чарнокіту у кількості 5437 тис. м3 за категорією С1 (код класу 121). Чарнокіт придатний для виробництва щебеню марок 1000-1400 та каменю бутового марок 800-1400.

Як пише видання, найближчі сусідні родовища будівельної сировини розробляють:

  • родовище граніту Русанівецьке – ДП "Хмельницький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України":
  • родовище піску і вапняку Головчинецике, ділянка № 1 – ТОВ "Європісок".;
  • родовище граніту Головчинецьке – ТОВ "Головчинецький гранітний карʼєр";
  • родовище граніту Марківецьке – ТОВ "Марковецький карʼєр".

Довідка: Чарнокіт— магматична і метаморфічна гірська порода сімейства низьколужних ґранітів.

Родовища чарнокіту розробляються в Індії, Бразилії та Нігерії. Чарнокіт експортують до Європи та Північної Америки як литий камінь.

У країнах походження вони використовуються для одержання гравію та будівництва доріг. Основа для всесвітньо відомої статуї Христа в Ріо-де-Жанейро складається з чарнокіту. У Німеччини з чарнокіту виготовляють надгробки.

Зустрічається на південному заході України.

2ogoloshenya