Правильна робота нашого тіла, в тому числі й найбільшого його органу, шкіри, залежить від багатьох зовнішніх і внутрішніх факторів. Якщо ви бажаєте поліпшити свій щоденний догляд за шкірою й отримувати ще більше користі від косметики, вам необхідно враховувати біологічні ритми — механізми, які керують усіма процесами.

Біоритми шкіри

Біоритми — це регулярні зміни інтенсивності й характеру процесів, що протікають в нашому тілі. За допомогою гормонів воно регулює обмін речовин, температуру тіла, кров’яний тиск, дихання. Знаючи про особливості роботи організму в різний час доби, ви можете зробити свій догляд за шкірою набагато ефективнішим.

З 4:00 до 6:00

С 4:00 до 6:00 | EVA Blog

Поглиблюється дихання, активізуються процеси обміну. У цей час активні компоненти засобів по догляду за шкірою, нанесених перед сном, починають поглинатися й працювати. Трохи пізніше, з 5 години в крові зростає концентрація гормону стресу, включаються внутрішні органи, і наше тіло прокидається.

З 6:00 до 8:00

Підвищується температура, тиск, рівень адреналіну в крові. Це найкращий час для ранкової зарядки та душу, які приведуть тіло в тонус, а також догляду за шкірою обличчя: очищення від продуктів життєдіяльності, вироблених за ніч, нанесення крему. Ще вранці найкраще діють засоби для повік проти набряків.

З 8:00 до 10:00

С 8:00 до 10:00 | EVA Blog

Організм уже працює на повну потужність, і шкіра найкраще відновлюється. Це найсприятливіші години для косметичних чисток та інших процедур по догляду за шкірою, що пошкоджують її цілісність.

З 11:00 до 12:00

Пік активності сальних залоз. Якщо у вас нормальна або суха шкіра, збризніть її в цей час зволожуючим містом. Жирну, комбіновану очистіть матуючими серветками та оновіть пудру.

З 13:00 до 16:00

С 13:00 до 16:00 | EVA Blog

Тіло не реагує на жодну косметику. У цей час знижується концентрація гормонів, з’являються ознаки втоми, тому він найкраще підходить для короткого відпочинку.

З 16:00 до 17:00

Найлегше даються фізичні навантаження. Прогуляйтеся або зробіть зарядку.

З 17:00 до 19:00

Вмикаються процеси обміну речовин — найкращий час для зволожуючих або живильних масок. Після 18:00 знижується больовий поріг, тому можна комфортно вищипати брови чи зробити епіляцію.

З 19:00 до 22:00

С 19:00 до 22:00 | EVA Blog

Запускаються процеси очищення від токсинів, так що тепла ванна з сіллю піде на користь. Це також найкращий час для нанесення нічного догляду. Знімаємо макіяж, очищаємо обличчя, протираємо тоніком, наносимо сироватку та крем за типом шкіри.

З 23:00 до 4:00

Відбувається активна регенерація тканин. Є дослідження, згідно з якими вночі клітини діляться у 8 разів швидше: активно загоюються подразнення, акне та інші пошкодження. 

Ритмічність цих процесів не залежить від віку та зберігається на все життя. Тому в будь-якому віці щодня необхідно:

  • приймати тонізуючий душ і доглядати за обличчям з 6:00 до 8:00;
  • зволожувати суху або очищати жирну шкіру з 11:00 до 12:00;
  • очищати обличчя й наносити нічний догляд з 19:00 до 22:00.

Ритмичность-процессов | EVA Blog

Крім природних біоритмів, процеси, що відбуваються в нашій шкірі, підпорядковуються законам часу. І якщо у 18 ми можемо нічого з нею не робити й при цьому виглядати свіжо, то в 25 краса потребує регулярного догляду.

Джерело.