Mercedes-Benz оголосив про початок випуску першого в світі гібридного електромобіля, що поєднує технології водневих паливних елементів і електромобілів. Позашляховик Mercedes-Benz GLC F-CELL можна заряджати електрикою «від розетки» і можна заправляти воднем.

Виробник пропонує чотири режими експлуатації: 1) гібридний, в якому електродвигун отримує енергію з обох джерел, при цьому пікові навантаження забезпечує батарея, а рух в режимі круїзу - водень; 2) «водневий», в якому стан заряду високовольтної батареї підтримується на постійному рівні за рахунок енергії від паливного елемента. Споживається тільки водень. Цей режим ідеально підходить для поїздок на великі відстані; 3) електричний, який ідеальний, за даними Мерседес, для поїздок на короткі відстані. Тут працює тільки батарея; 4) режим зарядки, в якому зарядка високовольтної батареї має пріоритет, наприклад, для того, щоб максимально зарядити акумулятор перед найближчій водневої заправкою або створити резерви потужності.

Два бака з вуглецевого волокна містять 4,4 кг водню. Заправка воднем здійснюється всього за три хвилини - не довше, ніж заправка бензином звичайної машини. Автомобіль споживає приблизно 1 кг водню на 100 км (в «водневому режимі»), відповідно, GLC F-CELL проїжджає на одному баку близько 430 кілометрів. У гібридному режимі повністю заряджена батарея додатково забезпечує до 51 км пробігу. Потужність в 155 кВт допомагає забезпечити високу динаміку руху.

Mercedes-Benz

Daimler, будучи учасником спільного підприємства H2 Mobility, докладає зусиль для розвитку водневих зарядних станцій в Німеччині, число яких до кінця 2019 року (у рамках проекту) має зрости з нинішніх 50 до 100. Довгостроковою метою партнерів є мережа до 400 водозаправні станцій. На першому етапі постачання GLC F-CELL буде здійснюватися обраним корпоративним клієнтам і урядовим організаціям. Для всіх бажаючих машина стане доступна навесні 2019 року. При цьому вона буде поставлятися виключно на умовах оренди з повним спектром послуг (full-service rental model).

У минулому році глава концерну Daimler заявив, що «паливні елементи більше не пріоритет», і компанія буде концентруватися на акумуляторних електромобілях. Не знаю, чи є випуск моделі Мерседес GLC F-CELL ознаменуванням повороту стратегії.

Джерело.