В Україні тариф на постачання газу з 1 липня підвищать у середньому на 24%. Відповідно, суми в платіжках українців зростуть, попри падіння цін на газ.

Відтак підняття абонплати може просто з'їсти падіння цін на газ на 5–7%. У платіжках українців сума може навіть збільшитися.

Наприклад, тариф у Мелітополі зросте з 1,06 до 1,4 грн за куб. І якщо ви використали 60 кубів, то в червні ви заплатите 72 грн, а в липні – уже 84 грн.

Якщо в середньому ви витрачали 90 кубометрів газу (опалювали будинок) і живете в Миколаєві, то до липня абонплата становитиме 98,1 грн, а після – 121,5 грн. Тобто платіжка збільшиться на 23,4 грн.

Тарифи на абонплату за газ в Україні

Тарифи на абонплату за газ в Україні Сайт НКРЕКП

Тарифи на абонплату за газ в Україні

Тарифи на абонплату за газ в Україні Сайт НКРЕКП

Можливий вихід – звернутися до постачальника й повністю перекрити блакитне паливо. Тільки тоді перестануть нараховувати абонплату.

Ще один варіант – якщо поточного газового року (з жовтня до вересня) витрачати значно менше газу, то абонплата наступного року буде меншою.

Третій варіант – чекати, поки змінять систему нарахування. Глава комітету з питань енергетики і ЖКГ ВР Андрій Герус анонсував прийдешні зміни. Мовляв, ті, хто не користуються газом, заплатять символічні гроші – приблизно 4 грн "за трубу". Однак коли саме ухвалять таке рішення – невідомо.

Як рахують абонплату

Увесь газ у кубометрах, який ви витратили з 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019 року, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що утворилося, – це абонплата. І в кожного регіону є свій тариф.

Джерело.