Наразі в Україні є 27 законсервованих в’язниць, використовувати які неможливо та й немає ким заповнювати. Тому в Мін’юсті пропонують їх закрити та продати.


Відповідний законопроект «Про внесення змін до бюджетного кодексу України» №3591 зареєстровано у Верховній Раді, передає «ЗіБ» з посиланням на Мін’юст.

Автори документу впевнені, що такий крок дозволить використовувати 70% надходжень від продажу законсервованих в’язниць на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статтей 29 та 30 Бюджетного кодексу України, згідно з якими передбачається віднести до доходів загального фонду (30 відсотків) та спеціального фонду (70 відсотків) Державного бюджету України кошти, одержані від продажу відповідно до Закону

України «Про управління об’єктами державної власності» нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, що безпосередньо  не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.

На сьогодні в Україні існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, в Мін’юсті  вважають за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систему».

Завдяки продажу законсервованих в’язниць можна буде винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах.

Таким чином, реалізація цього законопроєкту

поліпшить умови тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань без додаткового залучення коштів з державного бюджету та зменшить витрати на утримання закритих установ.

Джерело.