Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет уповноважив районні державні адміністрації вжити заходи щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Про це сказано у його розпорядженні від 25 травня.

РДА отримали конкретні доручення:

  • забезпечити створення й роботу комісій з виявлення огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів;
  • про вжиті заходи інформувати департамент природних ресурсів та екології облдержадміністрації щоквартально, до 15 числа наступного за звітним періодом місяця.

Як відомо, 21 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Зокрема, Закон забороняє обмежувати права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) в користування юридичним або фізичним особам.

Обмеження будь-яким способом безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3400 до 6800 грн. і на посадових осіб – від 6800 до 11900 грн.

Джерело.